Akce

PSÍ VÍKENDY

Přijďte si se svými chlupatými miláčky s námi zacvičit, relaxovat a prohloubit vztah na Statek Šambala v jihočeském kraji kousek od Orlické přehrady.

JÓGOVÉ VÍKENDY

Zacvičte si s námi a poznejte více jógu. Strávíte fajn víkend v rodinné atmosféře na statku se zvířátky a naučíte se, jak správně prodýchávat a být v jednotlivých pozicích.

KREATIVNÍ VÍKENDY

Máte chuť rozvíjet kreativitu nebo se chcete jen odreagovat při zajímavých činnostech? Užijte si víkend plný pohody a zábavy.

Přijďte si se svými chlupatými miláčky s námi zacvičit, relaxovat a prohloubit vztah na statek Šambala v jihočeském kraji kousek od Orlické přehrady.

Připravili jsme pro Vás báječný víkend plný Tellington Ttouch metody a hlavolamů Hersenwerk. Naučíte se vybrané doteky, poznáte bandáž a budete se orientovat v práci na psím hřišti. Náplň bude individuální, podle složení a potřeb týmů.

Strávíte fajn víkend v rodinné atmosféře na statku se zvířátky (s telátkem a slepicemi).
Víkend je vhodný pro pejsky všech velikostí, plemene i stáří. Uvítáme pejsky adoptované z útulků, ale i ty co máte od štěňátka.Spaní je plánované ve vlastních stanech. Pokud by někdo měl zájem je možné domluvit spaní v místnosti uvnitř statku, nebo v blízkém okolí v chatce. Lednička a mrazák k dispozici.

Hlavní trenérka Marta Mannelová, absolvovala tříletý vzdělávací program, díky kterému se stala trenérkou Tellington Ttouch metody. Marta je doposud jediná trenérka pro Českou i Slovenskou republiku. Martu tato metoda natolik nadchla, že se stala nedílnou součástí jejího života. Pomáhá lidem najít cestu k porozumění svému psovi skrz pochopení jeho fyzického, mentálního a emocionálního bytí. Učí páníčky vědomým TTouch dotekům, jak použít bandáž a čím je psovi prospěšné cvičení na TTouch hřišti. Více informací o Marta Mannelováa její zvířecí rodině najdete na https://ttouch.cz/ a také na jejich FB stránkách: Tellington TTouch CZ.

Trenérka Lenka Frková je spoluzakladatelka útulku Voříškov a již 10 let se věnuje pejskům v nouzi. V dočasné péči měla několik desítek různých psů. S řadou problémů od bázlivosti až po agresi na lidi. Pravidelně se vzdělává na kurzech a seminářích. Jako poradce pro hlavolamy - Hersenwerk Vám nabídne individuální lekce. Vysvětlí proč dopřát pejskům hlavolamy, ale také se naučíte hlavolamy vyrábět, bezpečně a z dostupných materiálů. S Lenkou sdílí domácnost mimo dočasek Dory, hyperaktivní a svévolná kříženka ČSV pocházející z velké, vymnožené smečky. Lenka se svými psy nikdy nevěnovala zkouškám, největší zkouška pro ní je připravit problémového psa pro život ve velkoměstě.

Příjezd v pátek v 16h a odjezd v neděli v cca 17h. V plánu máme dostatek cvičení i relaxace, ohýnek a grilování. Náplň cviků jsme připraveni mírně přizpůsobit dle potřeb účastníků.Cena za osobu a 1 psa činí 4.200,- Kč. Záloha 2.000,- Kč. Cena obsahuje spaní ve stanu, 2 snídaně, 2 obědy, 2 večeře a výcvik. Kapacita: 8 cvičících týmů (pes+člověk).

Přihlášky posílejte na e-mail: statek.sambala@gmail.com
Jméno:
E-mail + telefon:
Jméno psa:
Plemeno:
Věk psa:

Přihlášky jsou platné po přihlášení a zaplacení zálohy.

Důležitá upozornění:
V případě vaší neúčasti je záloha nevratná. Může se převést na jiného účastníka, kterého si sami zajistíte. V případě nutnosti zrušení celé akce kvůli COVID 19 z naší strany, se záloha vrací v plné výši. Každý pes musí mít očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině.
Majitel je zodpovědný za škody způsobené svým psem a bere za něj veškerou odpovědnost. Pořadatel nezodpovídá za případná zranění, která si pes přivodí nebo za jeho ztrátu. Tábora se nesmí zúčastnit psi agresivní a hárající feny.


Psí výcvikový tábor s Terkou a Lenkou (20. 8. - 22. 8.)

Užijte si zábavný víkend na našem statku s Vaším mazlíčkem.

Naučíte se, jak správně svého čtyřnohého kamaráda cvičit na základě pozitivního posilování. Probereme jak psa něco naučit, jak je důležité mít správnou odměnu, jak pracovat s prostředím. Dozvíte se více o psích hlavolamech - hersenwerk a jak si je sami vyrobit.

Strávíte fajn víkend v rodinné atmosféře na statku se zvířátky (s telátkem a slepicemi). Trenérky Terka a Lenka, se Vám budou věnovat v několika blocích v male skupince s max. 4 cvičícími. Víkend je vhodný pro začátečníky s pejsky všech velikostí, plemene i stáří. Uvítáme pejsky adoptované z útulků, ale i ty co máte od štěňátka.

Spaní je plánované ve vlastních stanech . Pokud by někdo měl zájem je možné domluvit spaní v místnosti uvnitř statku, nebo v blízkém okolí v chatce. Lednička a mrazák k dispozici.

Hlavní trenérka Terezka, která nyní žije se dvěma psy, s bílým ovčákem Falcem a borderákem Bartem. Spolu s Bartem se aktivně věnují dogdancingu, mezi jejich největší úspěchy patří 3. místo na MR border kolií 2019 v divizi HTM a 1. místo na Open Slovak - Australian Championship 2019 v kategorii HTM2. Od roku 2015 se Tereza věnuje tréninku jiných týmů, pod hlavičkou své psí školy Dancing Dogs vede kurzy poslušnosti v praxi, dogancingu, pořádá tábory, semináře a jiné akce. Od roku 2015 se také věnuje
dočasným péčím, spolupracovala s Azylem Cibela a nyní s azylem Voříškov. Pod rukama jí prošlo několik extrémně bázlivých zvířat, kterým patří velký dík za zkušenosti, které díky nim získala. Více informací o Tereze Ratajová a její smečce najdete na www.dancingdogs a také na jejich fb stránkách: #DancingDogs.

Trenérka Lenka Frková je spoluzakladatelka útulku Voříškov a již 10 let se věnuje pejskům v nouzi. V dočasné péči měla několik desítek různých psů. S řadou problémů od bázlivosti až po agresi na lidi. Pravidelně se vzdělává na kurzech a seminářích. Jako poradce pro hlavolamy - Hersenwerk Vám nabídne individuální lekce. Vysvětlí proč dopřát pejskům hlavolamy, ale také se naučíte hlavolamy vyrábět, bezpečně a z dostupných materiálů. S Lenkou sdílí domácnost mimo dočasek Dory, hyperaktivní a svévolná kříženka ČSV pocházející z velké, vymnožené smečky. Lenka se svými psy nikdy nevěnovala zkouškám, největší zkouška pro ní je připravit problémového psa pro život ve velkoměstě.

Příjezd v pátek v 16h a odjezd v neděli v cca 17h. V plánu máme dostatek cvičení, ale i výlet na přehradu Orlík, ohýnek a grilování. Náplň cviků jsme připraveni mírně přizpůsobit dle potřeb účastníků. Cena za osobu a 1 psa činí 2 950 Kč. Záloha 2 000,-. Cena obsahuje spaní ve stanu, 2 snídaně, 2 obědy, 2 večeře a výcvik. Kapacita: 8 cvičících týmů (pes+člověk).

Přihlášky posílejte na e-mail: statek.sambala@gmail.com
Jméno:
E-mail + telefon:
Jméno psa:
Plemeno:
Věk psa:

Přihlášky jsou platné po přihlášení a zaplacení zálohy. Záloha je nevratná, ale lze jí přenést na náhradníka.

Důležitá upozornění:
V případě neúčasti je platba nevratná. Může se převést na jiného účastníka, kterého si sami zajistíte. V případě vaší neúčasti je záloha nevratná. Může se převést na jiného účastníka, kterého si sami zajistíte. V případě nutnosti zrušení celé akce kvůli COVID 19 z naší strany, se záloha vrací v plné výši. Každý pes musí mít očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině. Majitel je zodpovědný za škody způsobené svým psem a bere za něj veškerou odpovědnost. Pořadatel nezodpovídá za případná zranění, která si pes přivodí nebo za jeho ztrátu. Tábora se nesmí zúčastnit psi agresivní a hárající feny.

Jógový víkend s Neli (18. 6. - 20. 6. & 27. 8. - 29. 8.)

Přijďte si s námi zacvičit a více poznat jógu na statek Šambala v jihočeském kraji kousek od Orlické přehrady.

Naučíte se, jak správně prodýchávat a být v jednotlivých pozicích. Seznámíte se s různými druhy jógy a filozofií jógy. Dozvíte se více o pozicích a jejich působení na vaše zdraví.
Strávíte fajn víkend v rodinné atmosféře na statku se zvířátky (s telátkem, psíky, kočičky a slepicemi).

Trenérka Neli Zaworová se Vám bude věnovat v 6 cvičících lekcí a 2 teoretických lekcí.
Víkend je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Spaní je plánované ve vlastních stanech . Pokud by někdo měl zájem je možné domluvit spaní v místnosti uvnitř statku, nebo v blízkém okolí v chatce. Bydlíte-li v okolí a nechcete využít možnosti spaní na statku, také to je možné. Lednička a mrazák k dispozici.

Hlavní trenérka Neli Zaworová je bývalá závodní gymnastka věnující se józe jako účinnému nástroj nápravy a rehabilitace pomocí správně sestavených cvičebních sestav, pramenících z původních poznatků učitelů jógy a moderní vědy, která jógu využívá jako rehabilitaci.
Jako cvičitelka klade velký důraz na správné provedení pozic s pochopením přínosu sestav pro cvičence. Zabývá se klasickou hatah yogou, prána flow yogou, aštanga yogou a pro odlehčení a zábavu acroyogou. Jógu vnímá jako celek filosofie a cvičení, které pro moderního člověka přináší celostní holistickou terapii. Vede lekce pro začátečníky, seniory a fyzicky znevýhodněné. K józe jí přivedla nejprve nutnost udržet a napravovat tělo po gymnastických úrazech, nyní ji miluje. Rehabilitačně se jí věnuje již 9 let a nyní dokončuje pětileté studium jógy a jógové terapie na fakultě tělesné výchovy a sportu univerzity Karlovy.

Příjezd v pátek v 16h a odjezd v neděli v cca 16h. V plánu máme dostatek cvičení, ale i výlet na přehradu Orlík, ohýnek a grilování. Náplň cviků jsme připraveni mírně přizpůsobit dle potřeb účastníků. Cena za osobu a činí 2 500 Kč. Záloha 1000,-. Cena obsahuje spaní ve stanu, 2 snídaně, 2 obědy, 2 večeře a cvičení. Kapacita: 10 cvičících

Přihlášky posílejte na e-mail: statek.sambala@gmail.com
Jméno:
E-mail + telefon:

Přihlášky jsou platné po přihlášení a zaplacení zálohy. Záloha je nevratná, ale lze jí přenést na náhradníka.

V případě vaší neúčasti je záloha nevratná. Může se převést na jiného účastníka, kterého si sami zajistíte. V případě nutnosti zrušení celé akce kvůli COVID 19 z naší strany, se záloha vrací v plné výši. V případě neúčasti je platba nevratná. Může se převést na jiného účastníka, kterého si sami zajistíte.

Umělecký víkend s Martinou (23. 7. - 25. 7.)

Přijďte si s námi užít umělecký víkend na statek Šambala v jihočeském kraji kousek od Orlické přehrady.

Během uměleckého víkendového kurzu, kterým Vás bude provázet Martina si osvojíte základy perspektivy, kompozice, základy kresby lidské postavy a portrétu. Navíc strávíte fajn víkend v rodinné atmosféře na statku se zvířátky (s telátkem, psíky, kočičky a slepicemi).

Spaní je plánované ve vlastních stanech. Pokud by někdo měl zájem je možné domluvit spaní v místnosti uvnitř statku, nebo v blízkém okolí v chatce. Bydlíte-li v okolí a nechcete využít možnosti spaní na statku, také to je možné. Lednička a mrazák k dispozici.

Martina Měřičková je kurátorka a správkyně výtvarných sbírek Prácheňského muzea. Zde si můžete on - line jednu z nich prohlédnout: https://www.youtube.com/watch?v=AJT06br3A1o&feature=share&fbclid=IwAR06oNvA9R1XUk_l9l2xChNW953J9UXvtc5ccgvkrgIL58AaZTt3VSDOIL8. Vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity. Martina vedla výtvarnické kurzy v Domově dětí a mládeže v Písku. Umění ji provází celým jejím životem, měla své tři vlastní výstavy uměleckých obrazů v Písku a v Praze.

Příjezd v pátek v 16h a odjezd v neděli v cca 16h. V plánu máme dostatek cvičení, ale i výlet na přehradu Orlík, ohýnek a grilování. Cena za osobu a činí 2 500 Kč. Záloha 1000,-. Cena obsahuje spaní ve stanu, 2 snídaně, 2 obědy, 2 večeře a cvičení. Kapacita: 10 účastníků.

Přihlášky posílejte na e-mail: statek.sambala@gmail.com

Jméno:
E-mail + telefon:

Přihlášky jsou platné po přihlášení a zaplacení zálohy. V případě vaší neúčasti je záloha nevratná. Může se převést na jiného účastníka, kterého si sami zajistíte. V případě nutnosti zrušení celé akce kvůli COVID 19 z naší strany, se záloha vrací v plné výši.