Náš tým

Tonda

Pejsek

Toníčka jsem si adoptovala z útulku Voříškov z.s.. Když jsem si pročítala Toníkův inzerát na pesweb.cz, říkala jsem si, že to bude určitě náročné, protože byl Toník z adopce třikrát vrácen. Přesto jsem to s Tondou chtěla zkusit.... 

No a náročné to bylo. První rok jsme se postupně učili, že se nemusí bát mě ani ostatních lidí. Z Toníčka se po roce stal vítací pes a dnes se všemi kámoší.

Já jsem krom skvělého, byť trochu uštěkaného, kamaráda též získala i srdečnou kamarádku Lenku, která je spoluzakladatelkou útulku Voříškov. Toníček před mou adopcí strávil u Lenky 9 měsíců. Po tuto dobu mu Lenka věnovala individuální péči.

Jinak je Toník typický kápo smečky a šéfuje celému statku, dokonce ani s Irenkou si nic nezadá.

Luna

Fenka

Luna je narozena v únoru roku 2020, přivezly ji k nám Deniska s Larisou až z Olomouce ze spolku Zastavme Utrpení, který provozuje Psí domov Pod křídly anděla.

Luna měla těžký start v životě. Byla odebrána KVS z nevyhovujících podmínek, kde nedostávala dostatečně najíst a správnou zdravotní péči. 

Lunička je u nás od svých 6 měsíců. K cizím lidem je stále ještě trochu opatrná, ale na tom pracujeme. Jinak je Lunička velice hodná a vděčná.

Irenka

Kravička

Irenka je můj narozeninový dárek k 31. narozeninám od mé blízké přítelkyně Irenky.

Irenka je naše místní holka, která nezkazí žádnou legraci ani grilovačku. Vyrůstala s námi na statku volně, takže má chování většího štěněte/telete. :) 

Je velice společenská - má ráda dospělé, děti, psy, kočky a slepice. S Luničkou jsou největší kámošky do nepohody.

BenZen

Kocourek

Benzínka v roce 2019 zachránila Lenka z útulku Voříškov, která ho našla na silnici jako zhruba 5-6 týdenní kotě celé obalené v nějakém ropném produktu a olepené nezasychajícím lepidlem. Benzínka odmastili, ošetřili, vypiplali a než jsem si ho vzala, okupoval koupelnu u Lenky v bytě.

Bohužel byl BenZen velice plachý, tak po příjezdu na statek utekl a schoval se do stodoly, odkud jsem se ho na jídlo snažila vylákat, byl však tak plachý, že ani sklopec nepomohla. 

Nakonec ho jednoho večera přivedla sousedovic kočka. Od té doby je z BenZínka klubíčko velké lásky.

Meredith

Kočička

Meredith našel můj kamarád ,,Hřéba" v létě 2019, jako malinké kotě na silnici, které by tam samo nepřežilo.

Vzal ji k sobě a poskytl jí prozatímní domov a péči. Hřéba kočky doma již měl a tak si ji nemohl ponechat, proto Meredith putovala k nám. 

Meredith je naše zenová kočka. :) Nic ji nerozhází.

Slepičí parta

Slepičky

Naše ochočené slepičí holky Bára, Bardotka, Božena, Baira, Basiela Aldstrukto mají volný výběh, občas jdou na pastvu za Irenkou. 

Za odměnu nám snáší čerstvá vajíčka k snídani. :)

S láskou v srdci vzpomínáme na milovanou Victorii, která odešla za duhový most 20. 8. 2020 ve velmi vysokém věku 16 let.