Statek Šambala se nachází v jihočeském kraji kousek od Orlické přehrady. 

Náš statek je jedinečné místo plné zvířátek, rodinné atmosféry a krásné přírody.

Malebný statek se chlubí bohatou historií. Původně patřil rodu Schwarzenberků a spravovala ho rodina Kurků. Nejstarší budova na statku pochází dokonce z roku 1720, k dostavbě došlo roku 1878. Od roku 2020 na statku poskytujeme ubytování, pořádáme akce a těšíme se z vašich milých návštěv.

Pokud si chcete odpočinout, zažít atmosféru historického statku, seznámit se s našimi zvířátky a poznat Jižní Čechy, neváhejte a navštivte nás!

K dispozici máme ubytování a spoustu zajímavých letních akcí.

Budeme se na Vás těšit.

Katka a tým

Místa v okolí

Kousek od našeho statku se nachází přehrada Orlík, největší vltavská přehradu. Nabízí spoustu písečných i kamenitých pláží, vodní atrakce a osvěžení v teplých letních dnech. 

Krásnou procházku si můžete udělat na Schwarzenberskou hrobku v Kožlí.

Pokud jste milovníci hradů a zámků, u nás si přijdete na své. V blízkosti našeho statku se nachází zámek Orlík, který je chráněn jako kulturní památka. Hrad Zvíkov, který je od nás vzdálen jen 17 km, nadchne milovníky kultury, zamilované páry i rodiny s dětmi. Slyšeli jste již o zámku Blatná, kde můžete krmit daňky?Ten také rozhodně stojí za návštěvu!

Jak vypadá typické jihočeské městečko? Navštivte historické město Písek, které se rozkládá na řece Otavě. K vidění je například nejstarší dochovaný most v střední evropě, sochy z písku či královský hrad. V dojezdové vzdálenosti jsou také města Strakonice, Příbram, Tábor.

Vynechat nemůžete ani Jezírko lásky nebo Langovu rozhlednu.Maková hora

Zámek Orlík

Schwarzenberská hrobka

Orlická přehrada